Ankara Tüp Bebek Hizmetlerine Hoşgeldiniz.

Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cuma 09:30 ile 18:30 | Cumartesi 10.00 ile 18.00

Normal Doğum Mu, Sezaryenle Doğum Mu?

Kadınlarda gebelik süreci yaklaşık 40 hafta devam etmektedir. Doğuma yaklaşıldıkça anne adaylarının bir çoğu doğum yöntemlerini araştırmaya başlar. Nasıl doğum yapacağına karar vermeye çalışan anne adayları “normal doğum mu, sezaryenle doğum mu?” ikilemini yaşamaktadır. Burada bilinmesi gereken en önemli nokta sezaryenle doğumun sadece zorunlu olunan durumlarda tercih edilen bir müdahale yöntemi olduğudur.

Sezaryenle Doğum Nedir?

Doğumun çeşitli nedenlerle vajinal olarak gerçekleşmesinin mümkün olmadığı gebeliklerde karın bölgesine açılan kesi ile yapılmasına sezaryenle doğum adı verilmektedir. Sezaryenle doğum nedenleri arasında kadının çatısının dar olması, iri bebek, anne adayının normal doğum yapmalarını engelleyen yüksek tansiyon ve kalp hastalığı gibi kronik rahatsızlıklarının bulunması ya da doğum fobisi yaşaması gibi nedenler ilk sıralarda yer almaktadır. Son yıllarda sezaryenle doğum oranlarının çok hızlı bir şekilde artması neden ile artık keyfi sezaryenle doğum uygulamaları son bulmuş ve sadece gerçekten zorunlu olunan durumlarda sezaryenle doğum gerçekleştirilmesine karar verilmiştir.

Ağrısız Normal Doğum Nasıl Yapılır?

Sezaryenle doğum çoğu anne adayı tarafından daha kolay ve daha ağrısız bulunduğu için tercih edilmektedir. Ancak son yıllarda geliştirilen özel ağrısız doğum yöntemleri sayesinde çok daha kolay bir şekilde doğum yapılmasının önü açılmıştır. Epidural normal doğum ve suda doğum gibi yöntemler sayesinde anne adaylarının çok daha rahat bir şeklide doğum yapmaları sağlanırken burada doğumu yaptıracak olan doktor ile hastanın uyumu ve kurduğu ilişkide çok önemlidir.

Read More

Tüp Bebek Acılı Bir İşlem Midir?

Tüp bebek tedavisi olmak isteyen kadınların merak ettikleri sorulardan biride “tüp bebek acılı bir işlem midir?” sorusudur. Geliştirilen yeni tedavi yöntemleri ile hem tüp bebek başarı oranı arttırılmakta hem de kadınların daha konforlu bir şekilde tedavi görmeleri sağlanmaktadır. Özellikle de yeni yöntemler sayesinde duyulan ağrı minimum seviyeye çekilmektedir.

Yani tüp bebek tedavisinde acı ya da ağrı duyulması söz konusu değildir. Zaten tedavinin genel süreci rutin kadın hastalıkları muayenesinde yapılan işlemlerden oluşmakta olup kadının rahatsızlık duyabileceği diğer aşamalarda da anestezi yapılmaktadır. Özellikle de tüp bebekte yumurta toplama işlemi esnasında kadınların pek çoğu çok hafif bir basınç hissettiğini belirtse de yine de yumurta toplama işleminde kadınların kendilerini çok daha rahat hissetmelerini sağlayabilmek adına hafif bir genel anestezi verilmektedir.

Hastanın hafif bir uyku evresine girmesini sağlayan anestezi ile beraber kadının kendisini rahat ve iyi hissetmesi sağlanır. Aynı işlemler tüp bebek embriyo transferi işleminde de gerçekleştirilir. Bu işlem esnasında da ağrı ya da acı duyulmaz ancak hastaların bir çoğu kendilerini idrara sıkışmış gibi hissettiklerini belirtir. Yine bu rahatsızlık hissinin duyulmaması adına kadına hafif bir anestezi verilir ve rahat bir şekilde acısız, ağrısız tüp bebek tedavisi tamamlanmış olur.

Read More

Tüp Bebek Aşamaları

Tüp bebek tedavisi son derece komplike bir tedavi programı olup her aşama birbirini takip eder niteliktedir. Yine tüp bebek tedavisinin başarısı için mutlaka bir önceki adımın kusursuz olarak tamamlanması gerekir. Tüp bebek aşamaları arasında ilki çiftin doktoru ile tanışma toplantısıdır. Bu toplantıda tüp bebek doktoru çiftin sorularını yanıtlayacak ve tedavi süreci ile ilgili olarak bilgilendirmede bulunacaktır.

Çiftin karar vermesi durumunda tüp bebek testleri yapılarak çiftin tüp bebek tedavisine olan uygunluğu araştırılır. Tüp bebek tedavisine engel oluşturabilecek bir sorun bulunmaması durumunda tedavi planlaması yapılır. İkinci aşama için randevu verilir. Kadının adet döneminin ikinci günü ya da üçüncü günü randevu planlamasında bulunulur ve yumurta gelişimini destekleyen iğnelere başlanır. İğnelere başlanması ile beraber sürekli olarak kadın takibe alınır ve yumurta gelişimi yakından incelenir.

Yumurtalardan en az 3 tanesinin 17 mm boyutuna ulaşması durumunda yumurta çatlatma iğnesi yapılır ve tedavinin ikinci aşamasına geçilir. Tüp bebek yumurta toplama işlemi için iğnenin yapıldığı saati takip eden 36. saate randevu verilir. Verilen randevu saatinde kadından yumurta toplanır ve erkekten alınan sperm ile kadından toplanan yumurta laboratuvar ortamında döllenerek embriyolar elde edilir. Elde edilen embriyolar kalitelerine göre ayrılır ve en iyi olan için embriyo transferi gerçekleştirilir. Bu transferi takip eden süreçte embriyonun tutunması için destekleyici hormonlar verilir ve embriyo transferinin 12. günü kanda gebelik testi yapılarak süreç tamamlanır.

Read More

Tüp Bebek Anne Rahmine Nasıl Yerleştirilir?

Tüp bebek tedavisinde merak edilen aşamalardan biride embriyo transferi sürecidir. Bu noktada tüp bebek tedavisi yaptırmak isteyen kadınların pek çoğu “tüp bebek anne rahmine nasıl yerleştirilir?” sorusunu yönetmektedir. Günümüzde geliştirilen yeni tüp bebek tedavi yöntemleri ve ilerleyen teknoloji ile beraber hem tüp bebek başarı oranı yükseltilmekte hem de tedavi süreci artık kadınlar için çok daha konforlu bir hale getirilmektedir.

Tüp Bebek Rahime Nasıl Konulur?

Tüp bebek tedavisinin ilk aşaması adet döneminin ikinci günü itibari ile başlar. Kadına yumurta geliştirici hormonları içeren iğneler verilir ve yumurta gelişimi takip altına alınır. Yumurtalar uygun büyüklüğe eriştiği anda tüp bebek yumurta toplama işlemi ile bu yumurtalar alınır ve baba adayından alınan sperm ile laboratuvarda döllenerek embriyo elde edilir. Tüp bebek embriyo transferi olarak isimlendirilen bebeğin rahime transferi işleminde kadına hafif bir anestezi verilir ve özel cihazlarla yaklaşık 5-10 dakika içerisinde embriyo anne rahmine aktarılır.

Rahimde embriyonun tutulumunu kolaylaştırmak için yine kadına özel hormonlar içeren ilaç desteğine devam edilir Bu destek sayesinde rahim duvarı kalınlaştırılarak embriyonun tutulumu kolaylaştırılır. Tüp bebek gebelik testi yapılarak tedavi süreci sonlandırılır. Embriyo transferi son derece kolay bir işlem olup ağrısızdır. Genelde anestezi verilmesine gerek yoktur ancak yine de anne adayının kendisini rahat hissetmesini sağlamak amacı ile hafif bir anestezi verilmesi mümkündür ve bu anestezinin kadına ya da olası bir gebelikte bebeğe zarar vermesi söz konusu değildir.

Read More

Tüp Bebek Ameliyatı Nasıl Olur?

Son yıllarda çocuk sahibi olmak isteyen ve doğal yollardan gebelik elde edemeyen çiftlerin büyük bir bölümü tüp bebek tedavisini tercih etmektedir. Son derece yaygın yapılan bir tedavi yöntemi olmasına rağmen hala tüp bebek tedavisi ile ilgili bilinen pek çok yanlış bilgi bulunmaktadır. Peki, tüp bebek ameliyatı nasıl olur?

Tüp Bebek Ameliyatı İzle 

Tüp bebek tedavisi olmak istiyorum diyen kadınların büyük bir bölümü duydukları tüp bebek ameliyatı kavramı nedeni ile endişeye kapılmaktadır. Tüp bebek tedavisi son yıllarda geliştirilen özel tedavi yöntemleri sayesinde artık kadınlar için çok daha konforlu bir hale getirilirken buna paralel olarak tüp bebek başarı oranı da yükseltilmektedir. Günümüzde tüp bebek ameliyatı olarak ta anılan iki müdahale bulunmaktadır.

Bunlardan ilki tüp bebek yumurta toplama operasyonudur. Bu operasyon son derece kolay bir işlem olup tüp bebek tedavisi olan kadının yumurtalarının uygun olgunluğa ulaşması sonucu yapılır. Tüp bebek tedavisinde ilk aşama kadının yumurtalık toplama işlemidir. Tüp bebek yumurta toplama işlemi son derece kolay bir operasyon olup isteyen kadınlara hafif bir anestezi verilerek süreç istendiği takdirde son derece kolay bir hale gelmektedir.

Operasyon öncesinde isteyen kadınlara hafif bir sakinleştirici verilirken yoğun stres yaşayan kadınlara ise hafif bir anestezi verilmektedir. Tüp bebek tedavisi ameliyatı olarak tanımlanan ikinci aşama ise tüp bebek embriyo transferi aşamasıdır. Anne adayından alınan yumurtalar ile baba adayından alınan sperm tüp içerisinde döllenerek embriyo elde edilmekte, elde edilen en kaliteli embriyo anne rahmine transfer edilerek gebeliğin elde edilmesine çalışılmaktadır.

Read More

Tüp Bebek Adetten Kaç Gün Sonra Yapılır?

Tüp bebek tedavisi ile bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin merak ettikleri sorulardan biride “tüp bebek adetten kaç gün sonra yapılır?” sorusudur. Tüp bebek tedavi programı için ilk atılması gereken adım tedavi görmek istediğiniz tüp bebek merkezi ve tüp bebek doktorları arasında seçimde bulunmaktır. Bunun için tüp bebek tavsiye siteleri ya da etrafınızda tüp bebekle çocuk sahibi olan çiftler tarafından yapılan yorumları incelemeniz yeterlidir. İkinci aşamada ise ilk görüşme randevusu almak olacaktır.

Tüp Bebek Adetin Kaçıncı Günü Uygulanır?

Tüp bebek tedavisi kadının adet dönemi ile beraber başlar. Tüp bebek adetin 3. günü ya da 2. günü itibari ile başlar. Ancak kadının daha öncesinde ilk muayene için randevu alması ve tüp bebek öncesi testler ve tahliller için gerekli araştırmaların yapılması gerekir. Bunun sonucunda çiftin tüp bebek tedavisine uygun olup olmadığı incelenir ve tedavi programlaması doktor tarafından yapılır.

Tüp bebek adetin ikinci günü ya da üçüncü günü itibari ile başlar ve kadına yumurta geliştirme iğneleri verilir. Kadınlar tarafından tüp bebek iğneleri olarak bilinen bu iğneler oldukça ince uçlu ve kalem şeklinde iğneler olup kadının kendisi tarafından basit bir şekilde yapılır. Bu iğnelerde yer alan hormonlar sayesinde tüp bebek tedavisinde kullanmaya uygun olgunlukta yumurtaların elde edilmesi kolaylaştırılır. Kadın bu dönem boyunca sürekli olarak takip altındadır ve düzenli aralıklarla ultrason ile yumurtalık görüntülenerek uygun boyuta ulaştığı anda tüp bebek yumurta toplama işlemine geçilir.

Read More

Tüp Bebek Tedavisine Ne Zaman Başlanmalı?

Tüp bebek yöntemi ile bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin merak ettikleri soruların başında “tüp bebek tedavisine ne zaman başlanmalı?” sorusu yer almaktadır. Tedaviye başlangıç için yaş sınırını aşmayan çiftlerin en az 1 yıl boyunca cinsel ilişkiye girmelerine rağmen bebek sahibi olamamaları beklenirken 35 yaş üstü çiftlerde bu süre 6 ay ile sınırlandırılmaktadır. Bu süre zarfında doğal yollardan gebe kalamayan çiftlerin tüp bebek için aranılan şartları taşımaları durumunda tüp bebek tedavisine başlamaları önerilmektedir.

Tüp Bebek Adetin Kaçıncı Günü Yapılır?

Tüp bebek tedavisinde ilk aşama tanışma aşamasıdır. Tüp bebek ilk deneme işlemi için çiftlerin adet dönemine yakın doktora başvuruda bulunmaları önerilir. Çünkü gerekli tahliller yapılacak ve ardından tüp bebek tedavisi için ilk aşamaya geçilecektir. Tüp bebek kadının adet döneminde başlanan iğneler ile start alan uzun bir süreçtir. Tüp bebek tedavisi adetin ikinci günü ya da 3. günü itibari ile başlar ve anne adayından ilk gün kan örnekleri alınarak ilk incelemelere başlanır. Kan numuneleri alınacağı için anne adayının tüp bebek merkezine aç karnına gelmesi önemlidir. Bu sayede kan değerleri için en doğru sonuç alınır.

Yapılan değerlendirmelerin ardından yumurta geliştirici iğneler verilir ve düzenli kullanım istenir. Zaten iğneler vurulurken de sürekli olarak anne adayı takip altındadır ve yumurta gelişimi ultrason ile görüntüleme sayesinde yakından izlenir. Yaklaşık 10 gün devam eden bu sürecin ardından yumurtalar gerekli düzeye ulaştıysa bu durumda yumurta çatlatma iğnesi yapılır ve yumurta toplama işlemine geçilir.

Read More

Tüp Bebek Ankara En İyi Doktor

Tüp bebek tedavisinde başarı oranı için belirleyici olan pek çok faktör bulunmaktadır. Tüp bebek tedavisi olmak istiyorum diyen çiftin yaş ortalamasından sperm sayısına kadar değişken olan faktörlerin yanı sıra aynı zamanda tedavi için tercih edilen tüp bebek merkezi ve tüp bebek doktorları da önemli birer belirleyendir.

Bu nedenle en iyi tüp bebek merkezi ve en iyi tüp bebek doktoru genelde tüm çiftler tarafından araştırılmaktadır. Tüp bebek Ankara en iyi doktor arayışı da son derece yoğundur. Ankara’nın çok büyük bir şehir olması ve tıp konusunda oldukça ilerlemesi bu tedaviyi Ankara’da uygulamak isteyen çiftlere pek çok seçenek sunmaktadır. Ankara’da bu alanda hizmet veren son derece başarılı tüp bebek merkezleri bulunurken en iyi doktor arayışında olan çiftlerin ise dikkate almaları gereken farklı kriterler bulunmaktadır.

 Tüp bebek tedavisi sürekli geliştirilmeye devam eden bir süreç olduğu için doktorun sürekli olarak bu yenilikleri takip etmesi, kendi sistemine entegre etmesi de önemlidir. Bu sayede tüp bebek başarı oranı yükselir. Ankara’da en iyi tüp bebek doktoru denilince akla ilk gelenlerden biri olan Esra Çabuk Cömert hastaları ile yakaladığı uyum ve yenilikçi hizmet anlayışı ile öne çıkarken yüksek tüp bebek başarı oranı da tüm bunların başarısını öne koyan önemli bir göstergedir.

Read More

Tüp Bebek Ankara Tavsiye

Tüp bebek tedavisi için tüp bebek merkezleri arasında araştırma yapan çiftler için en önemli kriterlerden biri de tüp bebek başarı oranı kriteridir. Ancak tüp bebek başarı oranı aslında yanıltıcı olabilir. Burada en önemli olan doktor ile hastanın arasındaki ilişkidir. Tüp bebek yaptırmak istiyorum diyen çiftin doktor ile olan iletişimi ve doktoruna olan güveni çok önemlidir.

Bunun için doktorun hastasını anlaması, hastasının her türlü sorusunu gerçek anlamda yanıtlaması ve aklında hiçbir soru işareti bırakmaması önemlidir. Yine tüp bebek tedavisi gören çiftlerin de tavsiyeleri önemlidir. Forumlarda bu alanda tedavi gören ve gördüğü tedaviyi anlatan kişilerin her zaman söylediklerine de inanılmamalıdır.

Çünkü bazen para karşılığı yorum yapan kişilerde bulunmaktadır. Yani tedavi görmediği halde tedavi görmüş gibi paylaşımlarda bulunan insanlarda vardır. Bu nedenle tüp bebek tedavisi için güvenilir kaynaklardan yararlanılması önemlidir. Tüp bebekte en iyiyi arayan kişilerin bu alanda uzman olan bir tüp bebek doktorunu tercih etmeleri önemlidir. Yenilikleri takip eden ve tüp bebek tedavisindeki gelişmeleri kendi tedavi programına entegre eden doktorların başarı oranları daha yüksek olacaktır.

Read More

Tüp Bebek Ankara Fiyatları 2017

Tüp bebek tedavisi ile bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin merak ettikleri konuların başında tüp bebek fiyatları gelmektedir. Tüp bebek fiyatları gerek tedavinin yapılacağı tüp bebek merkezi gerekse de tedaviyi yürütecek olan tüp bebek doktoruna kadar farklı pek çok etkene bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Tüp Bebek Devlet Desteği 2017

Bilindiği üzere doğal yollarla bebek sahibi olamayan çiftlerin bebek sahibi olmalarını sağlamak amacı ile devlet desteği sağlanmaktadır. Ancak tüp bebek tedavisinde devlet desteği alınabilmesi için yaş sınırı gibi belirli kriterlerin taşınması gerekir. Bu kriterleri taşıyan kişilerin belirli oranda devlet desteği almalarına izin verilir. Yine devlet tarafından en fazla 3 deneme için desteği verilmesine izin verilmektedir. Genelde devlet toplam tüp bebek maliyetinin yüzde 80 oranında destek katkısı sağlamaktadır.

Tüp Bebek Fiyatları Ne Kadar?

Tüp bebek fiyatlarının internet ortamında paylaşılması etik olmadığı için bu fiyatı tüp bebek merkezinin iletişim bilgileri üzerinden edinmeniz gerekmektedir. Tüp bebek fiyatları 2017 yılında da seçilen tüp bebek merkezine ve doktora bağlı olarak değişmekte olup başarı oranı yüksek olan tüp bebek merkezlerinde ve bu alanda daha eğitimli olan tüp bebek doktorlarının olduğu yerlerde tedavinin fiyatları ne yazık ki kalitenin yüksek tutulabilmesi adına daha yüksek tutulmaktadır.

Read More