Ankara Tüp Bebek Hizmetlerine Hoşgeldiniz.

Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cuma 09:30 ile 18:30 | Cumartesi 10.00 ile 18.00

IVF Gebelik Nedir?

İn vitro fertilizasyon kelimelerinin ilk harflerinden oluşan bir kısaltma olan IVF aslında halk arasında tüp bebek tedavisi adı ile bilinen kısırlık tedavi yöntemlerinden biridir. Bu yöntemde bebek sahibi olmak isteyen anne adayından alınan yumurta ile baba adayından alınan sperm hücresi laboratuvar ortamında özel yöntemler kullanılarak döllenmekte, elde edilen embriyo uygun dönemde rahim içerisine transfer edilmektedir.

Tüp Bebek Tedavisi 

Pek çok çift tüp bebek öncesi aşılama yöntemini denemektedir. Aşılama yönteminin daha düşük maliyetli olması tüp bebek devlet katkısı almak isteyen çiftlerin öncelikle bu yöntemi denemelerini zorunlu kılmaktadır. Çünkü devlet tüp bebek öncesinde en az 2 aşılama denemesi yapılmasını zorunlu kılmaktadır. Ancak bu yöntemi deneyen ve başarısız olan çiftlerin tüp bebek tedavisinde devlet desteği almalarına izin verilmektedir.

Eskiden uygulanan bu sınır 3 olurken yapılan yeni güncelleme ile beraber aşılama denemesi 2 kereye düşürülmüştür. Özellikle de tüp bebek tedavisindeki yeni gelişmeler ile tüp bebek başarı oranı yüzdelerinde yaşanan yükselişin bundaki payı büyüktür. Yani yapılan araştırmalar IVF gebelik oranlarının aşılama yöntemi ile elde edilen gebelik oranlarından çok daha yüksek olduğunu ortaya koymaktadır.

Tüp Bebek Nasıl Yapılıyor?

Tüp bebek tedavisindeki ilk aşama bebek sahibi olmak isteyen çiftin doktor ile görüşmesidir. Bu görüşme esnasında doktor süreç hakkında aileyi bilgilendirir ve tüp bebek tedavisine uygun olup olmadıklarını inceler. Bunun ardından kısırlık nedenleri hakkında araştırma yapılarak bebek sahibi olmayı engelleyen bir hastalığın olup olmadığı incelenerek tüp bebek tedavisi sürecine geçilir. Anne adayından alınan yumurta hücresi ile baba adayından alınan sperm hücresi tüpte döllenerek embriyo elde edilir ve elde edilen embriyo rahim içerisine transfer edilerek gebelik denemesi yapılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir