Ankara Tüp Bebek Hizmetlerine Hoşgeldiniz.

Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cuma 09:30 ile 18:30 | Cumartesi 10.00 ile 18.00

Kimler Tüp Bebek Yaptırabilir?

Farklı nedenlere bağlı olarak gebeliğin doğal yollarla elde edilemediği çiftlerde en sık tercih edilen tedavi yöntemlerinden biride tüp bebek tedavisidir. Peki, kimler tüp bebek yaptırabilir?

Sebepsiz Kısırlıkta Tüp Bebek Şansı 

Özellikle de sebepsiz kısırlık yaşayan çiftlerde tüp bebekte başarı oranı son derece yüksek olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle bu çiftlerin kısırlık tedavisi için mutlaka ilk olarak tüp bebek tedavisini denemeleri önerilmektedir. İlk olarak 1978 yılında uygulanmaya başlanan tüp bebek tedavisi ilerleyen yıllar ile beraber gelişen teknolojiyi de kullanarak başarı oranını son derece arttırmış durumdadır. Ancak tüp bebek tedavisinin uygulanabilmesi için çiftlerin belirli koşulları taşımaları gerekmektedir.

Kimlere Tüp Bebek Yapılamaz?

Tüp bebek tedavisinin uygulanabilmesi için mutlaka kadında yumurta hücresi erkekte ise  sperm hücresinin bulunması zorunludur. Erkeğin sperminin olmaması kadında ise yumurta hücresinin bulunmaması gibi durumlarda ne yazık ki embriyo elde edilemediği için tüp bebek tedavisi yapılamamaktadır.

Buna ek olarak tüp bebek tedavisinde elde edilen gebeliklerde normal gebelikte olduğu gibi bebek rahim içinde geliştiği için rahmi olmayan ya da rahim yetersizliği yaşayan kadınlarda da tüp bebek tedavisi uygulaması yapılamamaktadır. Yine menopoz sonrası kadınlarda da tüp bebek tedavisi uygulanamamaktadır. Bunun dışında kalan tüm durumlarda tüp bebek tedavisi uygulanabilmektedir. Tüm bunlara ek olarak çiftin tüp bebek tedavisine başlayabilmesi için mutlaka korunmasız olarak 1 yıl boyunca cinsel ilişkiye girmeleri ve buna rağmen gebeliğin doğal yollarla elde edilememiş olması gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir