Ankara Tüp Bebek Hizmetlerine Hoşgeldiniz.

Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cuma 09:30 ile 18:30 | Cumartesi 10.00 ile 18.00

Tüp Bebek Acı Verir Mi?

Çocuk sahibi olmak isteyen ancak korunmasız cinsel ilişkiye girmesine rağmen 1 sene boyunca doğal yollardan hamileliğin oluşmadığı çiftlerde tercih edilen tedavi yöntemlerinden biride tüp bebek tedavisidir. Bu yöntem sayesinde doğal yollardan gebe kalamayan pek çok çiftin çocuk sahibi olması sağlanmaktadır.  Peki, tüp bebek acı verir mi?

Tüp Bebekte Yumurta Nasıl Toplanır?

Tüp bebek tedavisinde anne adayı hem tüp bebek öncesi hem de tüp bebek sonrası son derece yakından takip edilir. Ancak yapılan hiçbir işlem gebe kalmak isteyen kadının canını yakacak ağrılı ya da sancılı bir işlem değildir. Zaten bazı işlemler genel anestezi altında yapıldığı için anne adayının işlem esnasında canının yanması gibi bir durun söz konusu olmamaktadır.

Tüp Bebek Yapılırken Anestezi Yapılır Mı?

Tüp bebek tedavisinin bazı aşamalarında hamile kalmak isteyen kadının daha konforlu bir süreç yaşaması adına genel anestezi uygulanmaktadır. Ancak operasyon kısa süreli olduğu için verilen anestezi son derece düşük ve zararsızdır. Tüp bebek yumurta toplama işleminde anestezi uygulanarak anne adayının yeterli olgunluğa ulaşan yumurtaları çok daha kolay şekilde toplanmakta ve anne adayının bu süreçte zorlanması ya da psikolojik olarak olumsuz etkilenmesinin önüne geçilmiş olur. Bunun yanı sıra tüp bebek embriyo transferi için de anestezi verilerek işlem gerçekleştirilmektedir.

Tüp Bebek Transferinde Anestezi Embriyoya Zarar Verir Mi?

Tüp bebekle tedavi yöntemini tercih ederek bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin yaşadıkları endişelerden biride işlem sırasında verilen anestezinin embriyoya bir zararı olup olmayacağıdır. Pek çok merkezde tüp bebek genel anestezi altında gerçekleştirilen bir işlem olup operasyonun sadece 15 dakika gibi bir sürede tamamlandığı göze alındığında bu kadar sürede alınan anestezinin embriyo üzerinde herhangi bir zararı olmayacağı aşikardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir