Ankara Tüp Bebek Hizmetlerine Hoşgeldiniz.

Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cuma 09:30 ile 18:30 | Cumartesi 10.00 ile 18.00

Tüp Bebek Acılı Bir İşlem Midir?

Tüp bebek tedavisi olmak isteyen kadınların merak ettikleri sorulardan biride “tüp bebek acılı bir işlem midir?” sorusudur. Geliştirilen yeni tedavi yöntemleri ile hem tüp bebek başarı oranı arttırılmakta hem de kadınların daha konforlu bir şekilde tedavi görmeleri sağlanmaktadır. Özellikle de yeni yöntemler sayesinde duyulan ağrı minimum seviyeye çekilmektedir.

Yani tüp bebek tedavisinde acı ya da ağrı duyulması söz konusu değildir. Zaten tedavinin genel süreci rutin kadın hastalıkları muayenesinde yapılan işlemlerden oluşmakta olup kadının rahatsızlık duyabileceği diğer aşamalarda da anestezi yapılmaktadır. Özellikle de tüp bebekte yumurta toplama işlemi esnasında kadınların pek çoğu çok hafif bir basınç hissettiğini belirtse de yine de yumurta toplama işleminde kadınların kendilerini çok daha rahat hissetmelerini sağlayabilmek adına hafif bir genel anestezi verilmektedir.

Hastanın hafif bir uyku evresine girmesini sağlayan anestezi ile beraber kadının kendisini rahat ve iyi hissetmesi sağlanır. Aynı işlemler tüp bebek embriyo transferi işleminde de gerçekleştirilir. Bu işlem esnasında da ağrı ya da acı duyulmaz ancak hastaların bir çoğu kendilerini idrara sıkışmış gibi hissettiklerini belirtir. Yine bu rahatsızlık hissinin duyulmaması adına kadına hafif bir anestezi verilir ve rahat bir şekilde acısız, ağrısız tüp bebek tedavisi tamamlanmış olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir