Ankara Tüp Bebek Hizmetlerine Hoşgeldiniz.

Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cuma 09:30 ile 18:30 | Cumartesi 10.00 ile 18.00

Tüp Bebek Adetin Kaçıncı Günü Yapılır?

Tüp bebek tedavisi ile bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin uymaları gereken belirli bir takvim bulunmaktadır. Tüp bebek tedavisinin başlangıcı kadının adet dönemi ile beraber verilmelidir. Peki, tüp bebek adetin kaçıncı günü yapılır?

Tüp Bebek Tedavisi Adetin Kaçıncı Günü Başlar?

Tüp bebek yöntemi ile hamile kalmak isteyen kadınların adetlerinin ikinci günü itibari ile tüp bebek merkezleri arasından seçimde bulundukları merkezi ziyaret ederek tedaviye başlamaları gerekmektedir.

Çünkü tedavinin yapılacağı ilk aşama olan bazı kan testleri için en doğru sonuçlar ancak adetin ikinci günü itibari ile alınmakta olup bu tarihe uyulması çok önemlidir. Yapılacak olan kan testlerinin yanı sıra kadındaki yumurta gelişimini desteklemek amacı ile tüp bebek yumurta geliştirme dönemi başlatılır.

Tüp Bebek İlaçları 2017

Bu amaç doğrultusunda adet döneminin ikinci ya da üçüncü günü itibari ile yumurta gelişimini destekleyecek tüp bebek ilaçları kullanımına başlanır. Burada amaç tüp bebek tedavisi için kullanılacak kaliteli yumurtalar elde edilebilmesidir. Yaklaşık olarak 10 gün boyunca devam eden bu sürecin sonucunda yumurta çatlatma iğnesi yapılır ve tüp bebekte yumurta toplama işlemi için randevu verilerek yumurta toplama işlemine geçilir.

Toplanan yumurtalar özel bir ortamda baba adayından alınan spermler ile döllenmek üzere saklanır. Burada önemli olan embriyo elde edilecek olan yumurta ve spermin en kalitelelerini seçerek en kaliteli embriyoyu elde edebilmektir. Yaklaşık 5 gün içinde embriyo transferi yapılarak bu transferi takip eden 12. gün itibari ile de tüp bebek gebelik testi yapılarak tedavinin sonuçlandırılması sağlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir