Ankara Tüp Bebek Hizmetlerine Hoşgeldiniz.

Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cuma 09:30 ile 18:30 | Cumartesi 10.00 ile 18.00

Tüp Bebek Adetten Kaç Gün Sonra Yapılır?

Tüp bebek tedavisi ile bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin merak ettikleri sorulardan biride “tüp bebek adetten kaç gün sonra yapılır?” sorusudur. Tüp bebek tedavi programı için ilk atılması gereken adım tedavi görmek istediğiniz tüp bebek merkezi ve tüp bebek doktorları arasında seçimde bulunmaktır. Bunun için tüp bebek tavsiye siteleri ya da etrafınızda tüp bebekle çocuk sahibi olan çiftler tarafından yapılan yorumları incelemeniz yeterlidir. İkinci aşamada ise ilk görüşme randevusu almak olacaktır.

Tüp Bebek Adetin Kaçıncı Günü Uygulanır?

Tüp bebek tedavisi kadının adet dönemi ile beraber başlar. Tüp bebek adetin 3. günü ya da 2. günü itibari ile başlar. Ancak kadının daha öncesinde ilk muayene için randevu alması ve tüp bebek öncesi testler ve tahliller için gerekli araştırmaların yapılması gerekir. Bunun sonucunda çiftin tüp bebek tedavisine uygun olup olmadığı incelenir ve tedavi programlaması doktor tarafından yapılır.

Tüp bebek adetin ikinci günü ya da üçüncü günü itibari ile başlar ve kadına yumurta geliştirme iğneleri verilir. Kadınlar tarafından tüp bebek iğneleri olarak bilinen bu iğneler oldukça ince uçlu ve kalem şeklinde iğneler olup kadının kendisi tarafından basit bir şekilde yapılır. Bu iğnelerde yer alan hormonlar sayesinde tüp bebek tedavisinde kullanmaya uygun olgunlukta yumurtaların elde edilmesi kolaylaştırılır. Kadın bu dönem boyunca sürekli olarak takip altındadır ve düzenli aralıklarla ultrason ile yumurtalık görüntülenerek uygun boyuta ulaştığı anda tüp bebek yumurta toplama işlemine geçilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir