Ankara Tüp Bebek Hizmetlerine Hoşgeldiniz.

Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cuma 09:30 ile 18:30 | Cumartesi 10.00 ile 18.00

Tüp Bebek Ameliyatı Nasıl Olur?

Son yıllarda çocuk sahibi olmak isteyen ve doğal yollardan gebelik elde edemeyen çiftlerin büyük bir bölümü tüp bebek tedavisini tercih etmektedir. Son derece yaygın yapılan bir tedavi yöntemi olmasına rağmen hala tüp bebek tedavisi ile ilgili bilinen pek çok yanlış bilgi bulunmaktadır. Peki, tüp bebek ameliyatı nasıl olur?

Tüp Bebek Ameliyatı İzle 

Tüp bebek tedavisi olmak istiyorum diyen kadınların büyük bir bölümü duydukları tüp bebek ameliyatı kavramı nedeni ile endişeye kapılmaktadır. Tüp bebek tedavisi son yıllarda geliştirilen özel tedavi yöntemleri sayesinde artık kadınlar için çok daha konforlu bir hale getirilirken buna paralel olarak tüp bebek başarı oranı da yükseltilmektedir. Günümüzde tüp bebek ameliyatı olarak ta anılan iki müdahale bulunmaktadır.

Bunlardan ilki tüp bebek yumurta toplama operasyonudur. Bu operasyon son derece kolay bir işlem olup tüp bebek tedavisi olan kadının yumurtalarının uygun olgunluğa ulaşması sonucu yapılır. Tüp bebek tedavisinde ilk aşama kadının yumurtalık toplama işlemidir. Tüp bebek yumurta toplama işlemi son derece kolay bir operasyon olup isteyen kadınlara hafif bir anestezi verilerek süreç istendiği takdirde son derece kolay bir hale gelmektedir.

Operasyon öncesinde isteyen kadınlara hafif bir sakinleştirici verilirken yoğun stres yaşayan kadınlara ise hafif bir anestezi verilmektedir. Tüp bebek tedavisi ameliyatı olarak tanımlanan ikinci aşama ise tüp bebek embriyo transferi aşamasıdır. Anne adayından alınan yumurtalar ile baba adayından alınan sperm tüp içerisinde döllenerek embriyo elde edilmekte, elde edilen en kaliteli embriyo anne rahmine transfer edilerek gebeliğin elde edilmesine çalışılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir