Ankara Tüp Bebek Hizmetlerine Hoşgeldiniz.

Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cuma 09:30 ile 18:30 | Cumartesi 10.00 ile 18.00

Tüp Bebek Anne Rahmine Nasıl Yerleştirilir?

Tüp bebek tedavisinde merak edilen aşamalardan biride embriyo transferi sürecidir. Bu noktada tüp bebek tedavisi yaptırmak isteyen kadınların pek çoğu “tüp bebek anne rahmine nasıl yerleştirilir?” sorusunu yönetmektedir. Günümüzde geliştirilen yeni tüp bebek tedavi yöntemleri ve ilerleyen teknoloji ile beraber hem tüp bebek başarı oranı yükseltilmekte hem de tedavi süreci artık kadınlar için çok daha konforlu bir hale getirilmektedir.

Tüp Bebek Rahime Nasıl Konulur?

Tüp bebek tedavisinin ilk aşaması adet döneminin ikinci günü itibari ile başlar. Kadına yumurta geliştirici hormonları içeren iğneler verilir ve yumurta gelişimi takip altına alınır. Yumurtalar uygun büyüklüğe eriştiği anda tüp bebek yumurta toplama işlemi ile bu yumurtalar alınır ve baba adayından alınan sperm ile laboratuvarda döllenerek embriyo elde edilir. Tüp bebek embriyo transferi olarak isimlendirilen bebeğin rahime transferi işleminde kadına hafif bir anestezi verilir ve özel cihazlarla yaklaşık 5-10 dakika içerisinde embriyo anne rahmine aktarılır.

Rahimde embriyonun tutulumunu kolaylaştırmak için yine kadına özel hormonlar içeren ilaç desteğine devam edilir Bu destek sayesinde rahim duvarı kalınlaştırılarak embriyonun tutulumu kolaylaştırılır. Tüp bebek gebelik testi yapılarak tedavi süreci sonlandırılır. Embriyo transferi son derece kolay bir işlem olup ağrısızdır. Genelde anestezi verilmesine gerek yoktur ancak yine de anne adayının kendisini rahat hissetmesini sağlamak amacı ile hafif bir anestezi verilmesi mümkündür ve bu anestezinin kadına ya da olası bir gebelikte bebeğe zarar vermesi söz konusu değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir