Ankara Tüp Bebek Hizmetlerine Hoşgeldiniz.

Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cuma 09:30 ile 18:30 | Cumartesi 10.00 ile 18.00

Tüp Bebek Aşamaları

Tüp bebek tedavisi son derece komplike bir tedavi programı olup her aşama birbirini takip eder niteliktedir. Yine tüp bebek tedavisinin başarısı için mutlaka bir önceki adımın kusursuz olarak tamamlanması gerekir. Tüp bebek aşamaları arasında ilki çiftin doktoru ile tanışma toplantısıdır. Bu toplantıda tüp bebek doktoru çiftin sorularını yanıtlayacak ve tedavi süreci ile ilgili olarak bilgilendirmede bulunacaktır.

Çiftin karar vermesi durumunda tüp bebek testleri yapılarak çiftin tüp bebek tedavisine olan uygunluğu araştırılır. Tüp bebek tedavisine engel oluşturabilecek bir sorun bulunmaması durumunda tedavi planlaması yapılır. İkinci aşama için randevu verilir. Kadının adet döneminin ikinci günü ya da üçüncü günü randevu planlamasında bulunulur ve yumurta gelişimini destekleyen iğnelere başlanır. İğnelere başlanması ile beraber sürekli olarak kadın takibe alınır ve yumurta gelişimi yakından incelenir.

Yumurtalardan en az 3 tanesinin 17 mm boyutuna ulaşması durumunda yumurta çatlatma iğnesi yapılır ve tedavinin ikinci aşamasına geçilir. Tüp bebek yumurta toplama işlemi için iğnenin yapıldığı saati takip eden 36. saate randevu verilir. Verilen randevu saatinde kadından yumurta toplanır ve erkekten alınan sperm ile kadından toplanan yumurta laboratuvar ortamında döllenerek embriyolar elde edilir. Elde edilen embriyolar kalitelerine göre ayrılır ve en iyi olan için embriyo transferi gerçekleştirilir. Bu transferi takip eden süreçte embriyonun tutunması için destekleyici hormonlar verilir ve embriyo transferinin 12. günü kanda gebelik testi yapılarak süreç tamamlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir