Ankara Tüp Bebek Hizmetlerine Hoşgeldiniz.

Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cuma 09:30 ile 18:30 | Cumartesi 10.00 ile 18.00

Tüp Bebek Kaç Ay Arayla Yapılır?

Tüp bebek tedavisinde ilk denemede gebelik elde edilebileceği gibi ikinci ya da üçüncü denemelerde de gebelik elde edilebilmektedir. Burada önemli olan doktorun takibi altında tedavinin aksatılmadan sabırla ve inançla devam ettirilmesidir. Başarısız tüp bebek denemesi ardından çiftlerin yanıt aradıkları soruların başında “tüp bebek kaç ay arayla yapılır?” sorusudur.

Başarısız Tüp Bebek Sonrası Yeni Deneme 

Tüp bebek tedavisinin başarısızlıkla sonuçlanması durumunda takibinizi gerçekleştiren doktorunuzun önerdiği takip takvimine uymanız gerekir. Genelde tüp bebek doktorları, başarısız tüp bebek denemeleri sonrasında kadının 2 adet dönemi geçirmesini yeterli görmektedir. Ancak bu süre kadında hiçbir sorun olmaması durumunda geçerlidir. Yani tüp bebek sonrası adet düzensizliği yaşayan ya da yumurtalık kisti gibi farklı kadınsal hastalıkları olan kadınlarda öncelik tüp bebek tedavisi değil tedaviyi başarısızlığa uğratabilecek sorunların giderilmesine verilmelidir.

Tüp Bebek Tedavisinde Yumurtalık Kisti 

Tüp bebek tedavisinde sıklıkla rastlanılan sorunlardan biride yumurtalık kisti oluşumudur. Tüp bebek tedavisinin ilk aşamalarından biride yumurtalık gelişimini desteleyen hormon tedavisidir. Verilen tüp bebek ilaçları yumurtalık üretimini uyarır ve yumurta gelişiminin daha hızlı bir şekilde gelişmesini sağlar. Kullanılan bu ilaçlar yumurtalıklarda küçük kistlerin oluşmasına neden olmaktadır. Ancak oluşan bu kistler geçici kistlerdir ve iki adet dönemi ardından adet kanamaları ile beraber geçmektedir. Bu nedenle kist oluşumu tamamen geçene kadar ikinci tüp bebek denemesi asla yapılmamalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir