Ankara Tüp Bebek Hizmetlerine Hoşgeldiniz.

Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cuma 09:30 ile 18:30 | Cumartesi 10.00 ile 18.00

Tüp Bebek Merkezi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tüp bebek başarı oranı tedavinin uygulanacağı çiftin kriterlere olan uygunluğu kadar aynı zamanda tedavinin uygulanacağı tüp bebek merkezinin kalitesi ve deneyimi de önemlidir. Peki, tüp bebek merkezi seçerken nelere dikkat edilmeli?

Tüp Bebek Doktorları Ankara 

Özellikle de tedaviyi planlayacak ve uygulayacak olan tüp bebek doktorları için seçimde bulunurken çok dikkatli olunmalıdır. Çünkü tüp bebek tedavisinde bu konuda eğitim alan, kendisini geliştiren ve tedavi deneyimi bulunan doktorlar başarının garantisi olarak kabul edilir. Özellikle de son yıllarda tüp bebek tedavisi yaptıran çiftler sayı olarak büyük artış gösterdiği için tüp bebek merkezi olarak hizmet veren merkezlerin sayılarında da büyük bir artış yaşanmaktadır. Tüp bebek tedavisi için doktor seçiminde bulunurken doktorun mesleki deneyimi ve akademik eğitimi gibi bilgiler değerlendirilmelidir.

Tüp Bebek Merkezinin Referansları İncelenmelidir

Yine seçilecek olan tüp bebek merkezi içinde tüp bebek merkezinde kullanılan cihazların teknolojisi, tüp bebek merkezinin kalite sertifikaları ve tüp bebek başarı oranı sorgulanmalıdır. Bu kriterler size tüp bebek merkezinin kalitesi hakkında ilk izlenimi oluşturmanızı sağlayacaktır. Tüp bebek tedavisinin başarısı çiftlere yönelik olarak pek çok kritere bağlı olmakla beraber tüp bebek merkezinin kalitesi ve doktorun mesleki deneyimi başarınız üzerinde önemli etkenlerdir.

Tüp Bebek Başarı Oranları 

Öncelikle tüp bebek başarısının kişiye özel olduğu bilinmelidir. Yani her çiftin taşıdığı koşular farklı olduğu için her çiftin başarı şansı da değişiktir. Örnek vermek gerekirse ileri yaşta tüp bebek tedavisi uygulanacak olan kişi ile sebepsiz kısırlık yaşayan kişiye uygulanacak olan tüp bebek başarı oranını aynı keseye koyarak hesaplamak kesinlikle mümkün değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir