Ankara Tüp Bebek Hizmetlerine Hoşgeldiniz.

Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cuma 09:30 ile 18:30 | Cumartesi 10.00 ile 18.00

Tüp Bebek Nasıl Olur?

Doğal yollardan bebek sahibi olamayan çiftlerin tercih ettikleri yöntemlerin başında tüp bebek tedavisi yer alır. Son yıllarda tedavide geliştirilen yeni yöntemler sayesinde başarı oranlarının artması da pek çok çifti tüp bebekle bebek sahibi olmak yönünde teşvik etmektedir. Peki, tüp bebek nasıl olur?

Tüp Bebek Tedavisi Nedir?

Tüp bebek tedavisi erkekten alınan sperm ile kadından alınan yumurta hücrelerinin laboratuvar ortamında özel yöntemlerle döllenmesi sonucu elde edilen gebeliklere verilen isimdir. Bu tedavi sonucunda elde edilen embriyo anne rahmine yerleştirilir ve embriyonun tutması beklenir. Embriyonun tutunması durumunda gebelik elde edilmiş olur. Tedavinin başarılı olup olmadığı tüp bebekte gebelik testi yapılarak belirlenir. Gebeliğin erken dönemde tespit edilebilmesi için kanda gebelik testi yapılır ve kan değerleri takip edilerek gebeliğin oluşup oluşmadığı anlaşılır.

Tüp Bebek Nasıl Yapılır?

Tüp bebek tedavisinin ilk aşaması anne adayına verilen yumurta geliştirici hormanlardır. Yumurta gelişimi düzenli olarak ultrason ile takip edilir ve yumurtalar yeterli olgunluğa kavuştuğunda çatlatma iğnesi yapılır. Çatlatma iğnesinin ardından yumurta toplama işlemi gerçekleştirilir. Toplanan yumurtalar baba adayından alınan sperm ile laboratuvar ortamında döllenir ve embriyo takip süreci başlatılır. Daha sonra embriyo transferi gerçekleştirilir. Bu transferin ardından gebelik takibine geçilir ve kanda gebelik testi yapılarak kandaki HCG değeri takip edilmeye başlanır. Değerin yükselmesi durumunda gebeliğin meydana geldiği anlaşılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir