Ankara Tüp Bebek Hizmetlerine Hoşgeldiniz.

Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cuma 09:30 ile 18:30 | Cumartesi 10.00 ile 18.00

Tüp Bebek Tedavisinde Kök Hücre

Çocuk sahibi olmak isteyen milyonlarca çift bunun için tüp bebek tedavisini tercih etmektedir. Ancak tüp bebek tedavisinde başarı oranı için mutlaka anne adayında yumurta baba adayında ise sperm hücresi bulunması şarttır. Aksi durumlarda ne yazık ki tüp bebek tedavisine başlanamaz. Ne yazık ki bu nedenle tüp bebek tedavisi için başlangıç kararı alan her 100 çiftten 10 tanesi uygun olmadıkları gerekçesi ile tedavi programından çıkarılmaktadır.

Kök Hücre Tedavisi Hayal Mi?

Cerrahi yöntemler denenmesine rağmen anne adayından yumurta baba adayından ise sperm hücresi elde edilememesi durumunda ne yazık ki tüp bebek tedavisinin devam etmesi kesinlikle mümkün değildir. Kök hücreden gamet elde edilmesi olarak bilinen bu yöntem hakkında tüm dünya genelinde büyük çaplı araştırmalar yapılmakla beraber ne yazık ki hala kesin bir tedavi yöntemi bulunmuş değildir. Ancak 2015 yılından bu yana elde edilen veriler son derece umut verici olarak kabul edilmektedir. Özellikle de Amerika’da yürütülen çalışmalar neticesinde öncül yumurta ve sperm hücresi elde edildiği iddiaları bulunmaktadır.

Spermi Olmayan Erkeklere Müjde

Yumurtlama olmadan ya da sperm bulunmadan gebeliğin elde edilmesini sağlayacak olan kök hücre için şu anda kesin bir tedavi yöntemi bulunmamakla beraber yürütülen çalışmalar son derece umut verici sonuçların elde edilmesini sağlamaktadır. Son dönemde basında spermi olmayan erkek için yürütüldüğü lanse edilen çalışmalar erkekler kadar yumurta hücresi olmayan kadınlar için de büyük umutlar vadeden çalışmalardır. Kök hücreden sperm hücresi ya da yumurta hücresi elde edilmesi durumunda bu çiftlerin de tüp bebek tedavisi ile gebelik elde ederek çocuk sahibi olmalarına izin verilmektedir. Konu hakkındaki gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir