Ankara Tüp Bebek Hizmetlerine Hoşgeldiniz.

Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cuma 09:30 ile 18:30 | Cumartesi 10.00 ile 18.00

Tüp Bebek Tedavisine Ne Zaman Başlanmalı?

Tüp bebek yöntemi ile bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin merak ettikleri soruların başında “tüp bebek tedavisine ne zaman başlanmalı?” sorusu yer almaktadır. Tedaviye başlangıç için yaş sınırını aşmayan çiftlerin en az 1 yıl boyunca cinsel ilişkiye girmelerine rağmen bebek sahibi olamamaları beklenirken 35 yaş üstü çiftlerde bu süre 6 ay ile sınırlandırılmaktadır. Bu süre zarfında doğal yollardan gebe kalamayan çiftlerin tüp bebek için aranılan şartları taşımaları durumunda tüp bebek tedavisine başlamaları önerilmektedir.

Tüp Bebek Adetin Kaçıncı Günü Yapılır?

Tüp bebek tedavisinde ilk aşama tanışma aşamasıdır. Tüp bebek ilk deneme işlemi için çiftlerin adet dönemine yakın doktora başvuruda bulunmaları önerilir. Çünkü gerekli tahliller yapılacak ve ardından tüp bebek tedavisi için ilk aşamaya geçilecektir. Tüp bebek kadının adet döneminde başlanan iğneler ile start alan uzun bir süreçtir. Tüp bebek tedavisi adetin ikinci günü ya da 3. günü itibari ile başlar ve anne adayından ilk gün kan örnekleri alınarak ilk incelemelere başlanır. Kan numuneleri alınacağı için anne adayının tüp bebek merkezine aç karnına gelmesi önemlidir. Bu sayede kan değerleri için en doğru sonuç alınır.

Yapılan değerlendirmelerin ardından yumurta geliştirici iğneler verilir ve düzenli kullanım istenir. Zaten iğneler vurulurken de sürekli olarak anne adayı takip altındadır ve yumurta gelişimi ultrason ile görüntüleme sayesinde yakından izlenir. Yaklaşık 10 gün devam eden bu sürecin ardından yumurtalar gerekli düzeye ulaştıysa bu durumda yumurta çatlatma iğnesi yapılır ve yumurta toplama işlemine geçilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir