Ankara Tüp Bebek Hizmetlerine Hoşgeldiniz.

Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cuma 09:30 ile 18:30 | Cumartesi 10.00 ile 18.00

Tüp Bebek Yumurta Toplama

Tüp bebek tedavisinin başarı oranını etkileyen en önemli faktörlerden biride kaliteli yumurtaların toplanabilmesine bağlıdır.Bu nedenle tüp bebekte yumurta toplama işlemi çok önemlidir. Peki, tüp bebekte yumurta toplama nasıl yapılır?

Yumurta Toplama İşlemi Ne Zaman Yapılır?

Tüp bebek tedavisi adetin 2. günü başlamaktadır. Bugün itibari ile başlanan tüp bebek tedavisinde ilk aşama gerekli kan testlerinin yapılması ve ultrason ile görüntülemenin gerçekleştirilmesidir. Yine bugün itibari ile tüp bebek ilaçları kullanılmaya başlanır. Aslında tüp bebek tedavisi ilaçları olarak bilinen bu ilaçlar kadınlarda yumurtalık gelişimini destekleyen ve yumurta kalitesini arttıran ilaçlardır. Bu ilaçlar sayesinde kadının tüp bebek tedavisinde kullanılacak olan yumurtalarının gelişimi desteklenir.

Yaklaşık 10 gün boyunca kadın bu iğneleri kullanır ve yumurta gelişimi desteklenir. Yapılan görüntüleme sonucunda yeterli olgunluğa ulaşan yumurtaların görüntülenmesi durumunda yumurta çatlatma iğnesi yapılır. Bu iğnenin yapılma saati çok önemlidir. Çünkü çatlatma iğnesi yapıldıktan yaklaşık 36 saat sonra yumurta toplama işlemi yapılmalıdır. Tüp bebek tedavisinde yumurta toplama işlemi verilen hafif bir anestezi altında yapılmakta olup yaklaşık 30 dakika kadar sürmektedir.

Anestezi altında işlem yapılacağı için kesinlikle operasyonun olacağı günden önceki gece 24:00 itibari ile kesinlikle hiçbir şekilde yemek yenmemeli ve su içilmemelidir. Yine tüp bebek merkezi tarafından size verilen gün ve saatte mutlaka randevunuza gelmeniz de çok önemlidir. Çünkü yumurta toplama işlemi çok önemli ve dikkatle yapılması gereken bir işlemdir. Yaşanacak en ufak bir gecikme dahi yumurta toplamanın başarısız olmasına neden olabilir. Saat bu konuda çok önemlidir ve mutlaka randevu saatine uyulması gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir